15. Yıl Hazırlığı…

Ödemiş Sergisi 14.’ünü geride bıraktı. Bölgesel bir serginin bu kadar yıldır hiçbir destek almadan, sadece kendi imkânlarıyla yoluna devam etmesi bölge üreticisinin ve insanının başarısıdır.

Şimdi 15. yıla hazırlanıyor.

Ödemiş Sergi artık mesleki ve sektörel bir marka. Ödemiş, Bayındır, Tire, Selçuk ve Torbalı’yı kapsayan Küçük Menderes Havzası her mevsim, çalı çeşitleri, her çeşit ağaç ve mevsimlik türlerinin bir arada bulunduğu özel bir üretim bölgesi. Ödemiş ve Küçük Menderes Havzası Türkiye’de yetiştirilen canlı süs bitkisi üretiminin büyük bir bölümünün üretildiği bir bölge ve her mevsim bitki fiyatlarının yeniden fiili olarak belirlendiği bir süs bitkileri üretim bölgesi. Ödemiş SÜSBİR yönetimi, serginin 15. Yıl hazırlığı ile ilgili yeni bir yapılanmanın ve hareketlenmenin artık bir ihtiyaç haline geldiğini tespit etti. Bu amaçla serginin önceden olduğu gibi bütün üreticileri ve peyzaj profesyonellerini kapsaması için çalışmak gerektiğinin altını çizdi. Aynı amaçla serginin sadece Ödemiş’in faaliyeti olmadığını küçük Menderes Havzasındaki bütün üreticilerin ve yerel yöneticilerin bu faaliyetin içinde yer alması gerektiğine de işaret etti. Öte yandan serginin uluslararası tanıtımı için gereğinin yerine getirileceğine vurgu yaparken, serginin bölge ve ülke düzeyindeki tanıtımıyla ilgili çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

2019-04-04T14:29:03+03:00

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/odemissergicom/public_html/wp-includes/functions.php on line 4217